• https://www.facebook.com/ali.esmer.75641
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=05493533125
Ürün ve Hizmetler
SaatAYDIN İL JANDARMA KOMUTANLIĞI BASIN AÇIKLAMASI YAPTI

''Didim ilçesi Akköy Mahallesinde İnsansız Hava Aracı (İHA) ile icra edilen faaliyette bot ile yasadışı olarak Yunanistan ülkesinin Sisam adasına geçmeye çalışan (16) düzensiz göçmen (1) adet bot ve tekne motoru ile birlikte yakalanmıştır. ''

BASIN BÜLTENİ
Aydın ili İncirliova İlçesi Yazıdere mahallesinde bir şahsa ait bağ evinden su dinamosuna ait dört adet vananın kimliği belirsiz şahıs/şahıslarca çalınması olayı meydana gelmiştir.
Meydana gelen hırsızlık olayının öğrenilmesine müteakip, İlçe J.K.lığı ekiplerince şüpheli/şüphelilerin bölgeye tekrar gelebileceği değerlendirilerek teknik cihazlar ve devriye ekibi tarafından takip altına alınmıştır.
Anlık teknik sinyal ve görüntü alınması üzerine (H.Ş) isimli şüpheli şahıs hırsızlık yaptığı bağ evinin çatışında saklanırken suçüstü yakalanmıştır. Şüphelinin yapılan üst aramasında (1) adet tornivada, (1) adet tornavida, (1) alyan anahtar, (500) gram bakır kablo, (1) adet el feneri ele geçirilmiştir. Adli süreç devam etmektedir.
Aydın İl J.K.lığı, KOM Şube Müdürlüğü ve Germencik İlçe J.K.lığı ekiplerince kaçak sigara imalatçısı ve satıcısına yönelik koordineli çalışmada; Aydın ili Germencik ilçesinde bir işletmenin alt katında yapılan aramada;
- (66000) Adet doluma hazır bandrolsüz sigara paketi,
- (272) Paket bandrolsüz sigara ele geçirilmiştir. Şüpheli şahıs hakkında adli ve idari süreç devam etmektedir.
Aydın İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce, 01-24 Ekim 2023 tarihleri arasında (283) vatandaşımıza uyuşturucu bağımlılığı ile mücadele ve En İyi Narkotik Polisi Anne projesi kapsamında seminer ve bilgilendirme faaliyeti icra edilmiştir. Broşür dağıtımı yapılarak UYUMA isimli program hakkında bilgi verilmiştir.
Aydın İl Jandarma Komutanlığı, İstihbarat Şube Müdürlüğü ve Didim İlçe J.K.lığınca Göçmen Kaçakçılığı ve İnsan Ticaretine yönelik koordineli çalışmada; Aydın ili Didim ilçesi Akköy Mahallesinde İnsansız Hava Aracı (İHA) ile icra edilen faaliyette bot ile yasadışı olarak Yunanistan ülkesinin Sisam adasına geçmeye çalışan (16) düzensiz göçmen (1) adet bot ve tekne motoru ile birlikte yakalanmıştır. Organizatör ve planlayıcı şüphelinin kimlik bilgileri tespit edilerek yakalama çalışmalarına başlanmıştır. Yakalanan düzensiz göçmenler adli ve idari işlemlerinin ardından Aydın Geri Gönderme Merkezine teslim edilecektir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar28.831328.9469
Euro31.329631.4551
Hava Durumu