• https://www.facebook.com/ali.esmer.75641
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=05493533125
Ürün ve Hizmetler
SaatAYDIN İL JANDARMA KOMUTANLIĞI BASIN AÇIKLAMASI YAPTI

İzmir ilinden temin ettikleri uyuşturucu maddeyi Nazilli ilçesine getiren (S.A), (U.D), (G.Y) isimli şüphelilerin içerisinde bulunduğu araç Nazilli ilçesi İsabeyli Mahallesinde durdurularak yapılan aramada (2.340) adet sentetik uyuşturucu hap ele ..

BASIN BÜLTENİ
Aydın İl J.K.lığı JASAT Timi ve Çine İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından aranan şahısların yakalanması amacıyla icra edilen faaliyette; ü Kullanmak İçin Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Satın Almak, Kabul Etmek, Bulundurmak ve Kullanmak, (5 Dosya) ü Ruhsatsız Ateşli Silahlarla Mermileri Satın Alma veya Taşıma veya Bulundurma ( 2 Dosya)
- Hırsızlık ( 2 Dosya)
- Yol Kesmek Suretiyle Silahla Birden Fazla Kişi ile Yağma
- Cinsel Taciz
- Hakaret
- Tehdit
- Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapma veya Sağlama ü Hükümlü veya Tutuklunun Kaçması suçları olmak üzere (14) farklı suçtan aranan (2) yıldır aranan ve hakkında (10) yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan (M.G) isimli şahıs Nazilli ilçesi Dereağzı Mahallesinde yakalanmıştır. Hükümlü adli işlemelerinin ardından Ceza İnfaz Kurumuna teslim edilmiştir.
Aydın ili Çine İlçesi Kavşit Mahallesi Koyunlar Mevkiinde bulunan bir kamu kurumuna ait iş makinesinin ucuna takılan kırıcının 27.05.2024 günü kimliği belirsiz şahıs/şahıslarca çalındığı ihbar edilmiştir.
Aydın İl Jandarma Komutanlığı JASAT ve Çine İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince koordineli olarak hırsızlık olayı araştırılmaya başlanmıştır. Hırsızlık olayının meydana geldiği zaman diliminin belirlenmesine müteakip olay yeri, çevresinde ve muhtemel kaçış istikametlerinde bulunan (27) kameraya ait toplam (108) saatlik görüntü incelenmiştir. Şüpheli bir araç ile içerisinde bulunan (2) şahsın olayın meydana geldiği bölgede keşif yaptıktan bir gün sonra başka bir şahsa ait kamyonet ile en kısa anayolu kullanmayarak ara yollardan Muğla ili Milas ilçesine gittikleri tespit edilmiştir.
Yapılan detaylı araştırma sonucu hırsızlık olayını (A.D) ve (Ö.D) isimli şüpheli şahısların gerçekleştirdiği tespit edilmiştir. Hırsızlık malzemesi kırıcı, 01.06.2024 günü (A.D) isimli şüpheli şahsın Muğla ili Milas ilçesinde bulunan ikametinde ele geçirilerek kurum yetkilisine teslim edilmiştir. Yakalanan şüpheliler, 02.06.2024 günü işlemlerinin tamamlanmasına müteakip sevk edildikleri adli makamlarca tutuklanmalarına müteakip Ceza İnfaz Kurumuna teslim edilmiştir.
Aydın İl J.K.lığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve Nazilli İlçe Jandarma Komutanlığınca örgütlü uyuşturucu madde ticareti yapan şahıslara yönelik icra edilen koordineli faaliyette; İzmir ilinden temin ettikleri uyuşturucu maddeyi Nazilli ilçesine getiren (S.A), (U.D), (G.Y) isimli şüphelilerin içerisinde bulunduğu araç Nazilli ilçesi İsabeyli Mahallesinde durdurularak yapılan aramada (2.340) adet sentetik uyuşturucu hap ele geçirilmiştir.
(S.A) isimli şüpheli işlemlerinin ardından sevk edildiği adli makamlarca tutuklanmasına müteakip Ceza İnfaz Kurumuna teslim edilmiştir.
Karpuzlu İlçe Jandarma Komutanlığı Trafik Jandarması tarafından Karpuzlu İlçe Jandarma Komutanlığı önü ile Karpuzlu Ulukonak İlköğretim Okulu ve Hakim Ahmet AKGÜN ilköğretim okulunda eğitim gören öğrencilerin okul servis araçlarında huzur ve güven içerisinde yolculuk yapmalarını sağlamak amacıyla, öğrenci taşımacılığı yapan okul servisleri denetlenmiştir. Öğrencilerin okul servis araçlarında uyması gereken kurallar, emniyet kemerinin önemi ile ilgili öğrenci ve servis sürücülerine bilgilendirme yapılmıştır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.208832.3378
Euro34.786334.9257
Hava Durumu