• https://www.facebook.com/ali.esmer.75641
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=05493533125
Ürün ve Hizmetler
SaatSÖKE GÜÇ BİRLİĞİ HAREKETİ TOPLANDI

Sökeli sivil toplum kuruluşlarının katılımlarıyla oluşan güç birliği hareketi dördüncü toplantısını yaptı.

Söke’nin öncelikli sorunlarının görüşüldüğü toplantıda daha önce dilekçesi yazılan Novada kavşağı ve Çimento Fabrikasının sebep olduğu çevre kirliliği ile ilgili dilekçenin de akıbeti konuşuldu.
Novada Kavşağı için hazırlanan projenin amaca hizmet etmeyeceği ifade edildi ve proje değişikliği için girişimlerin sürmesine karar verildi. Ayrıca çimento fabrikasından kaynaklanan hava kirliliği için de denetim ve yaptırımların takibi gerektiği ifade edildi.
Söke Güç Birliği toplantısına katılan sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri bazı konuların özellikle acilliği olduğunu vurgulayarak Söke Devlet Hastanesinin yetersiz kaldığını, gösterilen arsaya yeni bir hastane yapılması için girişimlerde bulunulması gerektiğin, bildirdiler.
Söke Granta Mevkiinde yapılması planlanan GES Projesinin iptali ve başka noktada gerçekleşmesinin doğru olacağı, bunun için yazılacak dilekçeyle Belediye Başkanını ziyaret etmek gerektiğini ifade ettiler.
Saygıdeğer kamuoyu, sorunları tek tek ele alıp muhataplarıyla görüşerek çözüm önerilerini paylaşma düşüncesiyle hareket eden Söke Güç birliği bileşenleri önümüzdeki süreçte Sökeli hemşerilerimizle daha fazla iletişim içinde olmayı da ilke olarak kabul ettiler.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.208832.3378
Euro34.786334.9257
Hava Durumu