• https://www.facebook.com/ali.esmer.75641
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=05493533125
Ürün ve Hizmetler
SaatAYDIN İL JANDARMA KOMUTANLIĞI BASIN AÇIKLAMASI YAPTI

Kuşadası ilçesinde (T.S) isimli şüpheliden bir miktar uyuşturucu madde (Metamfetamin) ele geçirilmiştir. (T.S), (C.K), (B.S), (Z.K), (K.K), (F.Y) isimli şüpheli şahısların uyuşturucu madde kullandıkları tespit edilmiştir.

BASIN BÜLTENİ
Aydın İl Jandarma Komutanlığı JASAT Timleri ve İlçe Jandarma Komutanları tarafından iki günde hakkında yakalama kararı bulunan şahıslara yönelik iki günlük eş zamanlı icra edilen faaliyetlerde (32) şahıs yakalanmıştır. Yakalanan şahıslardan:
📌 0-5 yıl arası hapis cezası ile aranmakta olan (11) şahıs,
📌 5-10 yıl arası hapis cezası ile aranmakta olan (7) şahıs,
📌 10-20 yıl arası hapis cezası ile aranmakta olan (3) şahıs olmak üzere (21) şahıs yakalanmıştır.
📌 11 şüpheli şahıs ise ifadeye yönelik olarak yakalanmıştır. Yakalanan (32) şahıs arasında;
📌 Hırsızlık suçundan (4) şahıs
📌 Uyuşturucu suçundan (3) şahıs
📌 Yağma suçundan (2) şahıs
📌 Dolandırıcılık suçundan (2) şahıs
📌 Diğer Suçlardan (21) şahıs bulunmaktadır.
Aydın ili Bozdoğan İlçesi Çamlıdere Mahallesinde ikamet eden (Y.K) isimli şahsın (1) adet televizyonunun, (S.K) isimli şahsın ise (1) adet çamaşır makinesinin kimliği belirsiz şahıs/şahıslarca çalındığı ihbar edilmiştir. Aydın İl Jandarma Komutanlığı JASAT Timi ve İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince yapılan detaylı araştırma sonucu hırsızlık olayını (D.D.K) isimli şüpheli şahsın gerçekleştirdiği tespit edilmiştir. Şüpheli şahıs yakalanmış olup, adli işlemlere başlanmıştır.
Buharkent, Çine, Germencik, Karpuzlu İlçe Jandarma Komutanlıklarınca uyuşturucu madde satıcısı ve kullanıcılarına yönelik icra edilen faaliyette; Kuşadası ilçesinde (T.S) isimli şüpheliden bir miktar uyuşturucu madde (Metamfetamin) ele geçirilmiştir. (T.S), (C.K), (B.S), (Z.K), (K.K), (F.Y) isimli şüpheli şahısların uyuşturucu madde kullandıkları tespit edilmiştir. Şüpheliler hakkında adli işlem yapılmıştır.
Aydın İl Jandarma Komutanlığı Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Tim Komutanlığınca, yalnızca Kusadası Dilek Yarımadası ve Söke ilçesinde bulunan Doğanbey Eski Rum Köyünde yetişen ve 2872 Sayılı Çevre Kanunun 20. Madde gereğince koparılması ya da zarar verilmesi yasak olup, zarar verildiği takdirde (387.142) TL para cezası gerektiren endemik türlerden nesli tehlike altındaki Tüylü Çan Çiçeği bitkisi ile yine Söke Doğanbey Eski Rum Köyünde bulunan Ünesco Dünya Kültür Mirası listesine alınmış, 60-100 sene arasında değişen ömrü boyunca yalnızca bir kez çiçek açan ve Sabır Çiçeği adıyla bilinen endemik bitki türü yetiştiği bölgelerde kontrol edilmiştir.
Biyolojik çeşitliliğin devamını sağlamak, gelecek nesillere biyolojik açıdan zengin bir doğa bırakabilmek için çevrede bulunan vatandaşlara da Çevre Kanunu kapsamında bilgilendirme yapılarak bölgede bulunan sit alanlarının da denetim ve kontrol faaliyeti icra edilmiştir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.208832.3378
Euro34.786334.9257
Hava Durumu