Üyelik Girişi
Ürün ve Hizmetler
Saat

Anasayfa

RADYO TEMPO 96.2 DİNLEMEK İÇİN 
PLAY TUŞUNU TIKLAYIN

       
Fransa'da ilk kez Kawasaki hastalığına benzer belirtiler gösteren bir çocuk öldü. Ülkenin Marsilya kentindeki La Timone Hastanesinin çocuk yoğun bakım ünitesinin Şefi Fabrice Michel, yaptığı açıklamada, kalp ve damarları etkileyen Kawasaki hastalığına benzer belirtiler gösteren 9 yaşındaki bir çocuğun yaşamını yitirdiğini bildirdi. Çocuğun kalp krizi sonucu hastaneye kaldırıldığını ifade eden Michel, çocukta Kovid-19 tespit edildiğini ancak virüs belirtisi göstermediğini belirtti. Ülkede ilk kez Kawasaki hastalığına benzer belirtiler gösteren bir çocuk hayatını kaybetti. Kawasaki hastalığına benzer belirtiler gösterenlerde Kovid-19 tespit edilebiliyor. Sağlık Bakanlığına göre bu hastalığa benzer belirtiler gösteren sendrom Fransa'da 125 çocukta görüldü. Bu sendroma İngiltere, İsviçre, ABD ve Belçika gibi bir dizi ülkede de rastlandı. Çocukların bir kısmında Kovid-19 tespit edilmesi, Kawasaki hastalığının mevcut salgınla bir bağlantısı olmasından endişe ediliyor.
16.05.2020
Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel, son günlerde kamuoyunu meşgul ve rahatsız eden konuyla ilgili açıklama yaptı. Başkan Levent Tuncel açıklamasında; “Kasım ayında üç günlük Ankara ziyaretim sırasında üçüncü gün bir gün süreyle Belediye Başkanlığını vekaleten yürüten Belediye Meclis üyesinin atmış olduğu imzaya bağlı olarak yapılan tüm işlemler iptal edilmiş olup, kendisinin de istifası alınmıştır. Diğer taraftan konuyla ilgili inceleme başlatılmış olup, ilgili daire müdürlerinin istifası alınmış, idari soruşturma tarafımca başlatılmıştır. Hemşerilerimiz şuna inanabilir; Söke Belediyesi olarak şeffaf ve adil bir yönetim icra ediyoruz ve etmeye devam edeceğiz. Hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi. (LT-)
14.05.2020
“BALIK ÇİFTLİKLERİ EKOSİSTEME ZARAR VERECEK” CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, AKP Milletvekili Rıza Posacı’nın Didim’de kurulması planlanan balık çiftlikleri ile ilgili yaptığı açıklamalara tepki gösterdi. Bülbül yaptığı açıklamada ‘’Birçok tarihi ve kültürel miras değerlerine sahip, mavi bayraklı plaj ve koyların bulunduğu, milyonlarca yerli ve yabancı turisti ağırlayan, ülke ekonomisine turizm gelirleri ile büyük oranda katkı sunan Didim’de balık çiftliği kurulmak istenmesindeki ısrarı anlamak mümkün değil. Sayın Posacı balık çiftliklerinin turizme ve çevreye hiçbir zararının olmadığını belirtmiş. Bu açıklama bilimsel verilerden uzak, mesnetsizdir. Daha önce de belirttiğim gibi balık çiftliklerinde Biyogüvenlik Kanunu gereği GDO’lu hayvan yemlerinin serbest bırakılmasıyla deniz ekosistemini olumsuz yönde etkilemektedir.
14.05.2020
BASIN DUYURUSU Söke Kaymakamlığının talimatları doğrultusunda; İlçe Emniyet Müdürlüğü, İlçe Jandarma Komutanlığı, Söke Belediye Başkanlığı ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü personellerinden oluşturulan Söke Market Denetleme Komisyonunun gerçekleştirdiği denetimler kapsamında, 20.04.2020-11.05.2020 tarihleri arasında Polis ve Jandarma sorumluluk bölgelerinde bulunan 264 Bakkal-Büfe, 129 Market olmak üzere gündüz ve akşam saatlerinde; -Açılış-kapanış saatlerine uygunluğu, - Maske Kullanımı, - Sosyal Mesafeye uyum, - İş yeri içerisinde fazla müşteri bulunmaması, - Dezenfektan bulundurma ve kullanımı, -Ekmeklerin içeride ve poşetli satılması vb. Konularında denetimler yapılmış olup, yapılan denetimlerde İlçe genelinde toplamda; 393 iş yerine 1500 denetim yapılmış olup, Yapılan denetimler kapsamında; 5 iş yerine İşletme Kayıt Belgesi olmadığı için tutanak tanzim edilmiştir.
14.05.2020
AK PARTİ SÖKE’DE 2. BAŞKAN MEHMET YÖRÜK OLDU Adalet ve Kalkınma Partisi Söke İlçe Teşkilatında Sibel Menderes başkanlığındaki yönetim kurulu görev dağılımı yaptı. Ak Parti Söke İlçe Teşkilatında, Mehmet Yörük Siyasi ve Hukuk İşleri Başkanı, Ayla Kuru Teşkilat Başkanı, Hüseyin Keçe Seçim İşleri Başkanı, Hüseyin Orta Tanıtım ve Medya Başkanı, Ayhan Demirci Sosyal Politikalar Başkanı, Muzaffer Şanlı Yerel Yönetimler Başkanı, Mehmet Kabasakal Ekonomi İşleri Başkanı, Ümit Güç Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanı, Sedat Akalın Mali ve İdari İşler Başkanı, Hatice Aşkınoğlu da İlçe Sekreteri olarak görevlendirildi. (HÜSEYİN IŞIK)
14.05.2020
Söke’nin denize kıyısı olan ve tarihi evleri ile turizme açılan penceresi Doğanbey Mahallesi’nde, Söke Belediyesi kapsamlı çalışma başlattı. Mahalle sakinlerinin de tam desteği ile gerçekleştirilen çalışmalarda Doğanbey’de her yer bembeyaz bir görüntüye kavuşuyor. Söke Belediyesi ekiplerince yapılan çalışmalarda sokak sokak gerçekleştirilen temizlik çalışmalarının yanında evlerin sokaklara bakan dış cepheleri kireçleniyor. “Bodrum Benzetmesi” Yapılan çalışmalardan dolayı Doğanbey Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlar, mutlu olduklarını ifade ediyorlar. Doğanbey halkı olarak yapılan çalışmalardan çok memnun olduklarını belirten Mahalle Muhtarı Serdar Sarıkurt; “Belediye Başkanımız Levent Tuncel ve belediye ekiplerimizle yaptığımız görüşmeler sonrasında hemen çalışma başlatıldı.
13.05.2020
... 13 ...

Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.26107.2901
Euro8.58788.6223
Hava Durumu
İZLEYİCİ TEMSİLCİLİĞİ

İZLEYİCİ TEMSİLCİLİĞİ BAŞVURU FORMU Adı Soyadı:ALİ Esmer      E-Posta                  Adresi:tempo_radyo@      hotmail.com AYDIN ▼ SÖKE ▼ ▼ Adınız ve Soyadınız E-posta Adresiniz Yaşınız Cinsiyetiniz Mesleğiniz İl İlçe Yazma Nedeniniz - Öneri - İstek - Şikâyet - Teşekkür - Diğer ▼ Program Adı Yayın Tarihi Yayın Saati Mesajınız İZLEYİCİ TEMSİLCİSİ NOTU İzleyici temsilcisi gelen bildirimleri haftalık olarak burada değerlendirecektir. ▼ Açılır Kutu

ŞİRKET BİLGİLERİ

Söke tempo radyo televizyon yayıncılık ve reklamcılık A.Ş.        Konak mahallesi aydın caddesi tarım kredi iş merkezi kat:5 daire:502     SÖKE   Tel:0.256.5130011   Fax:0.256.5130011  SÖKE VD.7780003056 sokeradyotempo.com                                                                     Ticaret sicil no:3030   Kep:soketemporadyo@ hs01.kep.tr      Ödenmiş sermaye 150.000.00 TL  Yönetim kurulu başkanı ALİ ESMER