Üyelik Girişi
Ürün ve Hizmetler
Saat

Anasayfa

RADYO TEMPO 96.2 DİNLEMEK İÇİN 
PLAY TUŞUNU TIKLAYIN

       
Dünya genelinde hızla artan nüfus ve endüstriyel faaliyetlerle beraber küresel iklim değişiklikleri her geçen yıl kendini daha şiddetli göstermeye başladı. Sadece dünyada değil artık ülkemizde ve bölgemizde de bu olumsuz mevsimsel değişiklikleri yaşıyoruz. Tarım, büyük çoğunluğu açık alanda yapılan bitkisel üretimlerden oluştuğu için doğa olaylarından son derece fazla etkilenen riskli bir sektördür. Siz her ne kadar optimum işçilik ve girdiyle (toprak işleme, tohum, ekim, gübreleme, zirai mücadele vs.) tarımsal faaliyetinizi yapsanız bile son söz doğa ananın olacaktır. Söke Ovası’nın da içinde bulunduğu B. Menderes Havzası’nda önemli bir kuraklık riski mevcut olup her yıl kendini daha fazla hissettirmektedir.
12.12.2018
Değerli Kamuoyu; Son dönemde bazı yerel medya kuruluşları ve sosyal medya üzerinden bazı çevrelerce Söke Belediyesi’nin Senagal’in St. Louis şehri arasındaki kardeş şehir ilişkileri ile ilgili asılsız yorumlar yapılmaktadır. Bu nedenle açıklama yapılma gereği duyulmuştur. Senagal’in St. Louis şehri ile kardeş şehir ilişkilerinin kurulması Dışişleri Bakanlığı’nın İçişleri Bakanlığı’na ülkemizin Senagal’de görünürlüğünün arttırılması nedeniyle talep edilmiş, Bakanlıklar arasındaki resmi yazışma 2016 yılı Mayıs ayında yapılmıştır. İçişleri Bakanlığı’nın Aydın Valiliği’ne ilgili yazıyı yazmasının ardından; Valilik, 2016 yılı Haziran ayında Aydın Büyükşehir Belediyesi ile birlikte Söke İlçe Kaymakamlığının da içinde yer aldığı 17 ilçe Kaymakamlığı’na Senagal’in St. Louis şehri ile kardeş şehir ilişkilerinin kurulması ile ilgili yazısını göndermiştir.
11.12.2018
“HAK ARAYIŞINA KARŞI YAPILAN MÜDAHALE KABUL EDİLEMEZ” Aydın’ın Efelerilçesinde bulunan Kızılcaköy’e Jeotermal Enerji Santrali (JES) kurmak isteyen şirketin yetkilileri, Jandarma ve özel güvenlik ekiplerinin yöre halkına sert müdahalede bulunması Meclis’e taşındı. CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, konuyla ilgili TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Köylülerimize jandarma ve özel güvenlik ekipleri bugün sert müdahalede bulunmuştur. Müdahale sonucu yöre halkından Leyla Cihanşen, Fatma Barlas ve Ceride Barlas yaralanmıştır. Köylülerin en masumane hak arayışına karşı jandarmanın müdahalesi kabul edilemez. Güvenlik kuvvetleri halka zarar verenleri korumamalıdır.
05.12.2018
ÇİFTÇİ KAYIT SİSTEMİNDE SÜRE UZATILMASI VE ÜRETİME TEŞVİK Her yıl olduğu gibi bu yılda bakanlık tarafından ÇKS işlemleri için ek süre verildi. 1 Aralık 2018 tarihli resmi gazeteye göre 2018 yılına ait çiftçi başvurularının 31.12.2018 tarihine kadar yapılabileceği duyuruldu. Bu yıla ait tarımsal desteklerden üreticilerimizin faydalanabilmesi için 2018 yılı Çiftçi Kayıt Sistemine giremeyen ve ya girmeyi unutmuş olan üreticilerimiz, bulundukları İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerinden dosyalarını alarak varsa kira sözleşmelerini muhtar azaya onaylatıp, Ziraat Odalarından da Çiftçilik Belgelerini alıp tekrar ilçe Tarım ve Orman Müdürlüğüne gidip 31 Aralık 2018 tarihine kadardosyalarını teslim etmeleri gerekmektedir.
05.12.2018
BAKAN DÖNMEZ’DEN “ÇÜRÜK YUMURTA KOKUSU” İTİRAFI Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Aydın’daki çürük yumurta kokusunun Jeotermal Enerji Santralinden kaynaklandığı kabul etti. CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül’ün soru önergesine verdiği yanıtta Dönmez “Bu jeotermal alanlarının karakteristik göstergesidir” dedi. CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, Aydın’daki Jeotermal Enerji Santrallerinin çevreye ve insan sağlığına etkileri hakkında Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’in yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi.
04.12.2018
T.C. İçişleri Bakanlığı Bakan Eski Danışmanı Haldun Haşmet Aysan Basın Açıklaması Yaptı.AYDIN-DENİZLİ OTOYOL İHALESİ NİHAYET SONUÇLANDI, AYDIN-DENİZLİ OTOYOL Geçiş ücretleri otomobil ve kilometre bazında 5 avro/sent olarak ücretlendirilecek" AYDIN-DENİZLİ 128 KM OLDUĞUNA GÖRE KM'Sİ 5 CENT'TEN=6.40 EURO YANİ 40 TL KARAYOLLARININ YAPTIĞI AYDIN -İZMİR OTOYOLU 131 KM=5 TL BU DEMEKTİR Kİ AYDIN DAN OTOYOLDAN İZMİR'E 5 TL, DENİZLİYE 40 TL HAYIRLI UĞURLU OLSUN VATANA, MİLLETE..
30.11.2018
... 46 ...

Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.75606.7831
Euro7.42477.4544
Hava Durumu
İZLEYİCİ TEMSİLCİLİĞİ

İZLEYİCİ TEMSİLCİLİĞİ BAŞVURU FORMU Adı Soyadı:ALİ Esmer      E-Posta                  Adresi:tempo_radyo@      hotmail.com AYDIN ▼ SÖKE ▼ ▼ Adınız ve Soyadınız E-posta Adresiniz Yaşınız Cinsiyetiniz Mesleğiniz İl İlçe Yazma Nedeniniz - Öneri - İstek - Şikâyet - Teşekkür - Diğer ▼ Program Adı Yayın Tarihi Yayın Saati Mesajınız İZLEYİCİ TEMSİLCİSİ NOTU İzleyici temsilcisi gelen bildirimleri haftalık olarak burada değerlendirecektir. ▼ Açılır Kutu

ŞİRKET BİLGİLERİ

Söke tempo radyo televizyon yayıncılık ve reklamcılık A.Ş.        Konak mahallesi aydın caddesi tarım kredi iş merkezi kat:5 daire:502     SÖKE   Tel:0.256.5130011   Fax:0.256.5130011  SÖKE VD.7780003056 sokeradyotempo.com                                                                     Ticaret sicil no:3030   Kep:soketemporadyo@ hs01.kep.tr      Ödenmiş sermaye 150.000.00 TL  Yönetim kurulu başkanı ALİ ESMER