• https://www.facebook.com/ali.esmer.75641
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=05493533125
Ürün ve Hizmetler
SaatSÖKE TİCARET BORSASI BAŞKANI AHMET NEJAT SAĞEL AÇIKLAMA YAPTI

''Verimli topraklarıyla tarımsal ekonomiye can veren Söke’mize katma değer sağlayacak coğrafi işaretli ürünümüz olan Söke Pidemizin lansman töreni şahitlik ediyor olmaktan büyük memnuniyet duyuyorum.''

Söke Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı olarak; Meclisim, Yönetim Kurulu Üyelerim ve çalışma arkadaşlarım ile birlikte Söke’miz için neler yapabiliriz konusunda her zaman yenilikçi, farklı ve büyük işler yapmayı hedefleyen bir strateji yolunda ilerlemekte olup, mutluluk ve azimle çalışmaktayız.
Verimli topraklarıyla tarımsal ekonomiye can veren Söke’mize katma değer sağlayacak coğrafi işaretli ürünümüz olan Söke Pidemizin lansman töreni şahitlik ediyor olmaktan büyük memnuniyet duyuyorum. Başta her zaman ve her koşulda desteğini aldığımız Ak Parti Milletvekilimiz Sayın Metin Yavuz’un Söke Pidesinin coğrafi işaret olması yolunda da verdiği desteği için kendisine şükranlarımı sunuyorum. Bu çabamızı, Söke’mizin değerlerine sahip çıkmak olarak görüyorum. Şehrimizin bu lezzetli ürününü tescilini alarak değerimize sahip çıkmak bizleri gururlandırmaktadır.
Biliyorsunuz ki bir şehre ilk kez gittiğimizde, hemen ‘nesi meşhur?’ diye sorarız. Coğrafi işaret dediğimiz şey, aslında bu sorunun cevabıdır. Bir yerde yetişen kendine özgü değerlerin, yöreyle özdeşleşen şeklidir. Düşündük ki misafirlerimizi her zaman Söke Pidesini tattırarak ağırlıyoruz ve bu düşünce ile yola çıkarak bu görevi üstlenmek istedik.
Bildiğiniz gibi, ilçemizin değerleri, toprak dokusu ürün çeşitliliği bakımından çok zengin ve bu zenginlikleri de Ülkemize duyurmak bizleri sevindirmekte ve esnafımıza ekonomik olarak katkı sağlıyor olabilmek bizleri mutlu etmektedir. Ayrıca, resmi kalite işareti olan coğrafi işaretin, ürünün pazarlama gücüne güç kattığı da bir gerçek.
Öte yandan, coğrafi işaret, kırsal kesimde büyük istihdamlar sağlayarak, bölgeyi ve halkını kalkındırma imkanı sağlamaktadır. Söke Ticaret Borsası olarak kazandırmayı hedeflediğimiz ve şuan başvuru aşamasında olan bir ürünümüz daha var. İnşallah coğrafi işaretli ürünler olarak yakında bir müjde daha vereceğiz. Bu başarı hepimizin, tüm Söke’nin. O yüzden Sökemizin bu güzel başarısını kutluyor, hayırlı uğurlu olsun diyorum. Emeği geçen herkese bir kez daha teşekkür ediyorum.
Söke Pidesi artık Coğrafi İşaretli. Sözlerime Söke Ticaret Borsamızın sloganı olan Toprağımızın bereketi Ülkemizin geleceğidir diyerek son veriyorum.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar18.781718.8569
Euro20.501920.5841
Hava Durumu