• https://www.facebook.com/ali.esmer.75641
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=05493533125
Ürün ve Hizmetler
SaatPROF. DR. TURAN AKKOYUN

SÖKE İŞLETME FAKÜLTESİ DEKANI PROF. DR. TURAN AKKOYUN, TAKIM ÇALIŞMASI VE LİDERLİK YÖNETİMİNİ AKTARDI.

ADÜ Gençlik Merkezi ve Rektörlüğü işbirliği ile Takım Çalışması ve Liderlik Yönetimi etkinliği Atatürk Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.
Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Söke İşletme Fakültesi Dekanı, Adnan Menderes Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü, İletişim Fakültesi Sinema Anabilim Dalı Başkanı, Ulusal ve Uluslararası Projeler Kurulu Başkanı Prof. Dr. Turan Akkoyun tarafından yapılan gençlik etkinliğinde şu hususlar katılımcılara aktarıldı: ''Birbirlerine hassas noktalarla bağlanan ve aynı hassasiyetle birbirlerinde ayrılan Grup, Takım ve Ekip kavramların teferruatına girilmeksizin aynı anlamda kullanılması; Değişen dünya düzeninde insanların sürekli yalnızlaştığı ileri sürülse de bu durum çalışma yaşamı başta olmak üzere, insan topluluklarının bulunduğu her ortamda tersi bir şekilde kendini göstermektedir. Türk kültüründe Kuşlar Sürüleriyle Uçar şeklinde ifade edilmektedir.
Kültürümüzde sürü olumsuz değil bilakis bereket olarak kullanılmaktadır. Liderlik bir araçtır. Bundan dolayı asıl sorun liderliğin hangi amaca yönelik olduğudur. Liderlik çok çalışkan olmak demektir. Liderinin arkasından gidecekler ise en az onun kadar bilinçli ve sorumlu olduğunu bilmelidir. Sanayileşen ve şehirleşen dünyada bireyin yalnızlaştığı doğru ancak başarının anahtarı iyi bir ekipten, ekip çalışmasından geçmektedir.
Lider- Takım örnekleminde; Bayraktar, Aselsan, Roketsan; III. Selim, II. Mahmut, II. Abdülhamit; Atatürk, Menderes, Erdoğan; Mustafa Denizli, Fatih Terim, Şenol Güneş; Koç, Sabancı, Eczacıbaşı; Osman Turan, Nurettin Topçu, Fahrettin Kırzıoğlu; Mehmet Eröz, Necmettin Hacıeminoğlu, Mustafa Kafalı, Erol Güngör; Metin Erksan, Yücel Çakmaklı, Ahmet Uluçay dikkat çekici gruplandırmalar oluşturmaktadır. Nerede Birey, Nerede Ekip Yeteneği Bu sorunun cevabı liderlikte yatmaktadır. Kuruluşların etkili sonuçlar ve yüksek kaliteyi sağlamasında en önemli faktörlerden biri başarılı ekip çalışması yapılmasıdır.
Konuyla ilgili kavram ve uygulamalardan yola çıkarak, Ekip çalışmalarına liderlik yapacak yöneticileri çalışanların işletme amaç ve hedeflerine yönlendirilmesinde liderlik etmelerine yardımcı olacak uygulamalar ve yaklaşımlar konusunda geliştirmek amaç ve hedefleri oluşturmaktadır. Lider; bulunduğu çevreye yarar sağlayan, süregelen gelenekte köklü değişiklikler yapan ve çevreyi yönetmek için sorumluluğu; sezgi, zeka ve bilgiye dayalı karar ve uygulamalarla taşıyan kişiye denir.
Lider; elindeki gücü kullanabilme kapasitesine bağlı olarak, çevresini etkileyen kişidir. Başarılı takım çalışması; Yeni Fikirler, Problemlerin Çözümü, Ekip Desteği sağladığı gibi meslekî, hukukî ve ahlakî anlamda etik bir ilerleyiş ile iş birliği içerisinde toplumsal birlikteliğe katkı sağlar. Takım Çalışması ve Liderlik Yönetimi etkinliğinde iştirakçilere katılım belgeleri takdim edilmiştir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar18.781718.8569
Euro20.501920.5841
Hava Durumu