• https://www.facebook.com/ali.esmer.75641
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=05493533125
Ürün ve Hizmetler
SaatAYDIN İL JANDARMA KOMUTANLIĞI BASIN AÇIKLAMASI YAPTI

''Söke ilçesinde “Adet gereği açıkta bırakılmış eşya hakkında hırsızlık” suçundan araması bulunan ve hakkında (11) yıl (7) ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan (V.Ç) isimli şahıs yakalanmıştır.''

BASIN BÜLTENİ
Aydın ili Kuşadası İlçesi Güzelçamlı ve Davutlar mahallesinde (2) İki şahsa ait inşaat malzemeleri kimliği belirsiz şahıs/şahıslarca çalınması olayı meydana gelmiştir. İlçe J.K.lığı ekiplerince yapılan araştırma sonucu hırsızlık olayında kullanıldığı tespit edilen araç ile birlikte (1) şüpheli şahıs tespit edilmiştir. Şüpheli şahsın işyerinde yapılan aramada;
ü (1) adet son rakamı kesilmiş plaka,
ü (7) adet kalekim malzemesi,
ü (1) adet lokman takımı,
ü (5 adet pleymut ve muhtelif inşaat malzemeleri ele geçirilmiştir. Ele geçirilen malzemeler sahiplerine teslim edilmiştir. Adli süreç devam etmektedir.
Aydın İl Jandarma Komutanlığınca, uyuşturucu madde satıcısı ve kullanıcılarına yönelik çalışmalarda; Didim, Efeler, Kuyucak, Köşk, Nazilli, Söke ilçelerinde icra edilen devriyeler esnasında (8) Sekiz şüpheli şahsın üzerinde yapılan kaba üst arada bir miktar uyuşturucu madde (metamfetamin, kubar esrar ) ele geçirilmiştir. (8) Sekiz şüpheli şahsın uyuşturucu madde kullandığı tespit edilmiştir. Adli süreç devam etmektedir.
Aydın İl J.K.lığı, KOM Şube Müdürlüğü koordinesinde Koçarlı ve Germencik İlçe J.K.lığı ekiplerince kaçak sigara imalat ve satıcısına yönelik çalışmada; Aydın ili Germencik ve Koçarlı ilçesinde (1) bir şahsa ait ikametinde ve aracında yapılan aramada satışa hazır vaziyette;
ü Her biri 20 adet olan 1790 paket ( toplam 35.800 adet) İçi Tütün Doldurulmuş Makaron,
ü (15) kğ sarmalık kıyılmış tütün,
ü Her birinde (200) adet bulunan (49) paket ( toplam 9.800 adet ) bandrolsüz boş makaron,
ü (36) adet makaron doldurma aparatı,
ü (1) adet hassas terazi ele geçirilmiştir. Şüpheli şahıs yakalanmış olup, adli süreç devam etmektedir.
Aydın İl Jandarma Komutanlığı, Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından Koçarlı ve Efeler ilçesinde okul servis araçlarında öğrencilerin huzur ve güven içerişinde yolculuk yapmalarını sağlamak amacıyla, öğrenci taşımacılığı yapan (15) okul servis aracı, yönetmelik kapsamında denetlenmiştir.
(15) Servis aracı sürücüsüne araç kullanımı konularında ve araçlarda bulunan toplam (105) öğrenciye emniyet kemeri, araçtan inme-binme ve araçta uyulması gereken kurallar hakkında kısa bilgilendirme yapılmıştır.Aydın İl Jandarma Komutanlığı, Kaçakçılık ve Organize Şube Müdürlüğü ekiplerimizce uyuşturucu madde kullanan şahıslara yönelik çalışmada;
Aydın ili Söke ilçesinde uyuşturucu madde köpekleri ile icra edilen yol emniyet ve kontrolü faaliyeti esnasında durdurulan seyahat firmasına ait otobüslerde yapılan aramada; (2) İki Şüpheli şahsın üzerinde bir miktar uyuşturucu madde (13 gram esrar) ele geçirilmiştir. Adli süreçleri devam etmektedir.
Aydın İl Jandarma Komutanlığınca, tarihi eser kaçakçılarına yönelik çalışma kapsamında, Aydın ili Didim ilçesi Akköy Mahallesi Başaran mahallesinde (2) şüpheli şahıs tarihi eser bulmak amacıyla izinsiz kazı yaptıkları esnada suçüstü yakalanmıştır. Faaliyette;
ü (10) adet tarihi obje,
ü (2) adet sikke,
ü (1) adet çan,
ü (1) adet dedektör,
ü (5) adet muhtelif kazı malzemesi ele geçirilmiştir. Tarihi eser değeri olduğu değerlendirilen malzemeler incelenmek üzere Müze Müdürlüğü’ne teslim edilmiştir. Adli süreç devam etmektedir.
Aydın İl Jandarma Komutanlığı Trafik Şube Müdürlüğünce, “ Kaskımla güvendeyim, Öncelik Yayanın Öncelik Hayatın Projesi ve Trafik Dedektifleri “ kapsamında; Nazilli ilçesi İsabeyli mahallesinde bulunan özel bir okulda eğitim gören toplam (248) öğrenciye trafik kuralları (Trafik ışıkları, işaret ve levhaları, yaya yolları ve öncelikleri, emniyet kemeri, kaskın önemi, servise inme ve binme, servis içerisinde uyulması gereken kuralllar ) konularında eğitim verilmiştir. Faaliyet esnasında okul servis sürücülerine kontrol edilerek uyması gereken kurallar konusunda eğitim verilmiştir.
Aydın İl J.K.lığınca, haklarında (10) yıl ve üzeri kesinleşmiş ceza kararı bulunan ve aranan şahısların yakalanması amacıyla oluşturulan JASAT ekiplerince yürütülen çalışmada; Söke ilçesinde “Adet gereği açıkta bırakılmış eşya hakkında hırsızlık” suçundan araması bulunan ve hakkında (11) yıl (7) ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan (V.Ç) isimli şahıs yakalanmıştır.
Söke ilçesinde “Kullanmak İçin Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Satın Almak, Kabul Etmek, Bulundurmak ve Kullanmak” suçundan araması bulunan ve hakkında (10) yıl (2) ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan (S.K) isimli şahıs yakalanmıştır.
Çine ilçesinde “Açıkta yerde bırakılan eşya hakkında hırsızlık ve büyükbaş ve küçükbaş hayvan hakkında hırsızlık suçlarından araması bulunan ve hakkında toplam (16) yıl (30) gün kesinleşmiş hapis cezası bulunan (A.B) isimli şahıs yakalanmıştır. Şahıslar, sevk edildiği adli makamlarca tutuklanmıştır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar20.648820.7315
Euro22.042722.1311
Hava Durumu